Вогнепальна зброя – об’єкт максимально високої небезпеки, що обов’язково вимагає максимально уважного поводження з ним. У разі присутності бажання, практично будь-хто може сьогодні купити патрони нарізні для власних потреб. Ми зібрали для вас основні правила поводження зі зброєю, яких наполегливо рекомендується дотримуватися.
Зброю слід завжди розцінювати як заряджену
Абсолютно будь-яка зброя несе небезпеку, особливо, якщо це напряму стосується не особистого випадку. Багатозарядна зброя також потребує максимально ретельної перевірки. Перш за все слід перевірити магазин. Неодмінно потрібно детально дослідити патронник. Не треба байдуже ставитись до будь-якої несправності викидного механізму, в результаті якої патрон міг залишитися в патроннику. Виходячи з практики, далеко не всі власники зброї достатньо ретельно її чистять, що в майбутньому може перерости в більш неприємні наслідки.
Основні рекомендації поводження зі зброєю
- Виконувати зарядку зброї слід безпосередньо перед початком стрільби.
- Не утримуйте постійно палець на спусковому гачку.
- Завжди уникайте пострілів по будь-яким твердим поверхням – куля може відрекошетувати від них та когось поранити.
- Якщо під час пострілу відбулася осічка, патрон «зажувало» в момент перезарядки, або виникли інші проблеми з механізмом зброї, ні в якому разі не намагайтеся вирішити проблеми самому нашвидкуруч.
- Зброю слід регулярно чистити.
- Завжди стріляйте в тверезому стані! Ніколи не водіть автомобіль та не беріть зброю до рук, якщо знаходитеся під дією алкоголю.
- Багатьом знайоме поняття полювання колективного формату, в ході якого слід якомога більше слідкувати за поводженням з вогнепальною зброєю. Аж до того моменту, як стрілець займає своє місце на номері, зброя повинна знаходитися в безпечному положенні, тобто рушниця має бути зламана, а затвор гвинтівки відкритий.
- Виходячи з практики, навіть на спортивних заходах спортсмени повинні обов’язково тримати зброю розрядженою і заряджати її вже аж перед стрільбою. Будь-який досвідчений мисливець не образиться ніколи, якщо його додатково попросити перевірити, чи справді зброя розряджена.
Не забувайте, що вогнепальна зброя – велика відповідальність і на це варто завжди зважати. Гарного та безпечного вам досвіду стрільби.
Источник: https://patron.kyiv.ua/product-category/patroni-narizni/ |